Bebek

Mavi anemon çiçeği yağının faydaları

Mavi anemon çiçeği yağının faydaları nelerdir? Bu yazımızda Mavi anemon çiçeği yağının faydaları; nelerdir onu sizler ile paylaşacağız. Güzel ve estetik görünmek isteyen bayanlar genellikle bitkisel yağlara rağbet gösteriyorlar. Mavi anemon çiçeği yağı bunlardan biridir. Cildimiz aynamızdır ve yıllar geçtikçe kırışmaya başlar. Cilt tipi de çabuk yaşlanmaya neden olan durumlardan biridir. İklim yapısı, hava şartları da büyük önem taşır. Kış aylarında cilt kuruyacak ve sertleşecektir. Yaşlanmayı geciktiren ve cilde doğal bir görünüm kazandıran mavi anemon çiçeği cilt dostudur. Asıl adı Manisa lalesi olan bu bitkinin rengi mavidir. Fakat farklı renk çeşitleri bulunur. Şubat ve Eylül ayına kadar çiçek verir. Mavi anemon çiçeği tazelik ve gençli anlamına gelmektedir.

Mavi anemon çiçeği yağının faydaları

Mavi anemon çiçeği yağının faydaları: Mavi anemon çiçeği yağını boynumuzdan itibaren yüzümüzün tüm çizgili hatlarına hafifçe sürüp yedirelim. Asıl amacı derin kırışıklık çizgilerini azaltmaktır. Güneş lekeleri, sivilce izleri ve buna benzer cilt sorunlarının hafifletilmesinde büyük rol oynar. Cilde sıkılık verir ve canlı tutar. Yumuşamayı engelleyerek tazelik kazandırır. Başlı başına bir gençli iksiridir. Mavi anemon çiçeğini kullanmaya başlamadan önce yüzümüzü iyice temizleyelim. Daha sonra mavi anemon çiçeğinden çok az sadece lekeli ve sorunlu bölgelere sürüp bekleyelim. 5 damla yağ kullanılması uygundur. Cildin gerginleştiğini ve canlandığını hissedeceksiniz.

Mavi anemon çiçeği yağının faydaları
Mavi anemon çiçeği yağının faydaları

Doğanın bizlere sunmuş olduğu bu mucizevi bitkiyi cildimizle buluşturup kendimizi ödüllendirelim. Gergin ve pürüzsüz bir cilt herkesin hayalidir. Üstelik ilerlemiş yaşınıza rağmen cildinizi nasıl koruduğunuzu özenle anlatmak da çok hoş olacaktır.

Cilt yapısını da göz önünde bulundurarak önceden önlem almak gerekiyor. Sabah ve akşam olmak üzere parmak uçlarımızla mavi anemon çiçeğini cildimize iyice yedirelim ve biraz bekledikten sonra ılık su ile yıkayalım. Ayrıca doğum sonrası oluşan lekelere de iyi gelir ve düzenli kullanımı sayesinde cildinize uyum sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu