Hamilelik

İğneli Epilasyon

Günümüzde özellikle kadınların istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurduğu yollardan birisi de iğneli epilasyon yöntemidir. Peki nedir bu iğneli epilasyon, kimler yaptırabilir ,hangi bölgelere yapılabilir, iğneli epilasyon yaptıranların yorumları nelerdir? Bütün bu soruların cevaplarını bu yazımızda vereceğiz.

İğneli Epilasyon Nedir?

Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen en etkili yöntemlerden biri iğneli epilasyondur. Bu yöntem kıl köklerine iğne batırılma suretiyle kullanılır. Diğer epilasyon yöntemleri yalnızca koyu renkli ve kalın tüylerde etkilidir. İğneli epilasyon ise hem koyu renk hem de açık renk tüylerde etkilidir.

Kimler Yaptırabilir ?

İğneli epilasyon ,  hassas ciltli kişiler , hamileler ve vücudunda yaraları olan kişiler hariç herkese yapılabilen bir epilasyon yöntemidir. Farklı sağlık problemleri olan kişilerin ise yaptırmadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları tavsiye edilir. Aynı zamanda eğer yaptıracak kişi kadınsa regl döneminde yaptırmaması tavsiye edilir.

Hangi Bölgelere Yapılabilir? 

İğneli epilasyon vücudun her yerindeki tüyler için  genital bölge  ve yüz dahil kullanılabilir. Diğer epilasyon yöntemlerine nazaran daha ağrılı ve zahmetli olsa da kesin çözüm sunar. Bir tıbbi tedavi şekli olduğu için yapılırken anestezi veyahut sınırlı uyuşturma yapılmaktadır. Anestezi uygulanmasını istemeyen kişiler bunun yerine diğer epilasyon yöntemlerini tercih edebilirler. Ama bilinmelidir ki bu konuda en etkili iğneli olandır. 

Genital bölgeye iğneli epilasyon yaptıranların ve yüz bölgesine iğneli epilasyon yaptıranların yorumlarına geçelim. 

İğneli Epilasyon Yorumları

Genital bölgeye iğneli epilasyon yaptıranlar yorumları çok ağrılı olduğu fakat kesin çözüm görmesinden dolayı memnun kaldıkları yönündedir. Ayrıca en çok merak edilen konulardan birisi maliyet hakkında çok fazla yorum vardır. Örnek olarak :

İğneli epilasyondan en çok ağrısı konusunda korkuyordum. Evet biraz ağrıtıyor ama öldürecek gibi değil. Genital bölgeme iğneli epilasyon  yaptırmam sonucunda biraz kabuklanma meydana geldi, Fakat Estetisyen ise normal dedi. Bir hafta sonra hepsi döküldü.

 yaptırmadan önce çok ağrılı ve acılı olduğu için tereddütte kalmıştım. İyi ki yaptırmışım. 2000-3000 TL gibi bir maliyeti oldu bana. Çok ağrılı ve acılı da olmadı. İstenmeyen tüylerimin hepsinden kurtuldum.

Yüz bölgesine iğneli epilasyon yaptıranların yorumları da aynı yönde olmuştur hep. Genel olarak memnun kaldıklarından bahsetmektedirler:

Ben tüyler çıktıkça yaptırıyorum cımbızla çekince kolay çekiyor köküyle ayna veriyor elime oradan zaten bakıyorum. Bana 8-9 seansta bitmesi biraz uzun geldi fakat güvenli bir güzellik merkezi olduğu için kesin çözüme kavuşacağıma emin olarak yaptırdım. Herkese tavsiye ettiğim bir yöntem. Ağda gibi zor şeylerden sonra ilaç gibi geldi.

Bir Diğer Yorum

Daha önceden yaptırdığım epilasyon yöntemleri yüzümü mahvettikten sonra bu yöntemle karşılaştım. İyi ki karşıma çıkmış. Sayesinde hem yüzüm düzeldi hem de  8-9 seansta harika bir cilde sahip oldum. Güvenilir merkezlerde yaptırdığınız sürece bu yöntemler harika.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu