Hamilelik

Hamilelikte Kuru Öksürüğe Ne iyi Gelir?

Hamilelikte Kuru Öksürüğe Ne iyi Gelir? Hamilelikte kuru öksürük problemi yaşayan anne adayları arama motorlarına kuru öksürüğe ne iyi gelir kadınlar kulübü sorusunu sormakta. Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa ve kuru öksürük yaşıyorsanız, öncelikle kesinlikle sizlere tavsiyemiz doktorunuza görünmeniz. Anne adayları hamilelik döneminde çeşitli hormonsal değişiklikler yaşar. Bu değişikliklere bağlı annede kuru öksürük çok sık görülmese de görülebiliyor. kuru öksürüğe ne iyi gelir kadınlar kulübü yanıtını ise bu yazımızda bulabileceksiniz.

Hamilelikte kuru öksürük

Annenin hormonsal değişiklerinin de etkisiyle birlikte hamilelik döneminde kuru öksürük görülebiliyor. Hamilelikte kuru öksürük sebebi ise boğazda yeterince balgam yani mukus üretilmemesidir. kuru öksürüğe ne iyi gelir kadınlar kulübü. Yeteri kadar üretilmeyen mukus, hamilelikte kuru öksürüğe sebep olmaktadır. Hamilelikte kuru öksürük, her anne adayında sıklıkla görülmese de herkesin başına gelebilir. Hamilelik döneminde kuru öksürük giderek şiddetleniyor ve uzunca bir süre devam ediyorsa, en hızlı bir şekilde doktorunuza görünmenizde fayda var.

Hamilelikte kuru öksürük neden olur

Hamilelikte kuru öksürük neden olur; Aslında yukarıda belirttiğimiz gibi hormonsal değişikliklere bağlı olabiliyor. Yaşanan hormonsal değişiklikler sonrasında yeteri kadar mukus üretilememesi ve doğru beslenememe, hamilelikte kuru öksürüğe sebep oluyor. Hamilelikte kuru öksürük sebepleri şunlar da olabilir;

 • Aşırı toz
 • Polen ve havada uçan zararlı tozlar
 • Duman ve akciğer rahatsızlıkları
 • Dengesiz ve düzensiz beslenme
 • Tansiyon ilaçları
 • Soğuk algınlığı
 • Gribal enfeksiyonlar

Gibi birden fazla sebepleri olabiliyor. Peki kuru öksürüğe ne iyi gelir kadınlar kulübü

kuru öksürüğe ne iyi gelir kadınlar kulübü
kuru öksürüğe ne iyi gelir kadınlar kulübü

Hamilelikte kuru öksürüğe ne iyi gelir?

Öncelikle hamilelikte kuru öksürüğün tedavisi doktor tarafından yapılmalıdır. kuru öksürüğe ne iyi gelir kadınlar kulübü. Bu durum çok sık yaşanmıyor ise hamilelikte kuru öksürüğe ne iyi gelir? yanıtını aşağıda yer alan önerileri dikkate alarak bu durumdan kurtulabilir veya azaltabilirsiniz:

 1. Boğaz pastili
 2. Boğaz Spreyi
 3. Öksürük Şurubu
 4. Ilık ve sıcak içecekler
 5. Ballı süt
 6. Ilık veya sıcak duş
 7. Uyku yastığının yükseltilmesi
 8. Sigara ve alkol gibi zararlı maddelerden uzak durulması
 9. Bol su içmek
 10. Bulunduğunuz odada nemlendirici kullanmak
 11. Alerjik reaksiyonlardan kaçınmak
 12. Alerjiye karşı tedbir almak

Yukarıda yer alan maddeleri uygulayarak siz de hamilelikte kuru öksürükten kurtulabilir veya durumunuzu hafifletebilirsiniz.

Hamilelikte kuru öksürük var ne yapmalıyım

kuru öksürüğe ne iyi gelir kadınlar kulübü. Sürekli ve sık sık yaşanan kuru öksürük durumunda kesinlikle doktorunuza danışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Hamilelikte kuru öksürük hem anne hem de bebek için tehlikeli olabilir. Bu yüzden doğru zamanda doğru tedavi ile bu durumdan kurtulabilir ve rahat bir hamilelik geçirebilirsiniz.

hamilelikte kuru öksürük var ne yapmalıyım

Hamilelikte kuru öksürük, her anne adayının yaşayabileceği bir durum. Bu durum, hassas olduğunuz döneme denk geldi ise daha da panik yapıyor olmanızı normal karşılayabilirsiniz. Çünkü kendi sağlığınızdan çok bebeğinizin sağlığını düşündüğünüzü biliyoruz. kuru öksürüğe ne iyi gelir kadınlar kulübü önerilerimizi dikkate alarak siz de kuru öksürükten kurtulabilir veya hafifletebilirsiniz.

Fakat bilinmesi gerekiyor ki hamilelik dönemi 2 kişilik bir dönemdir. Bu yüzden anne adayının yapacağı ve kullanacağı her ilaç/yemek/içecek doğrudan bebeği etkileyeceği için dikkat edilmelidir. Doğru ilaç tedavisini kesinlikle doktorunuzun reçetesine göre uygulayın. Hamilelik döneminde kuru öksürük yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken durumu gözlemlemek ve sonrasında artış veya süreklilik gösteriyor ise doktorunuza gitmek olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu