Hamilelik

Güvenilir Kadın Ayakkabısı Satan Siteler

Geçtiğimiz son 15 sene içerisinde her geçen gün daha önemli bir yere sahip olan internet satışları, kullanıcılar için vazgeçilmez bir seçenek haline gelmiştir. Ancak her site üzerinden güvenilir alışveriş yapabilme imkanı bulunmamaktadır. Bu nedenle ürün fiyatları ve modelleri beğenilse dahi her platform üzerinden sipariş verilmemesi tavsiye edilmektedir. Aksi halde ürün değişimlerinin yapılmaması, sipariş edilen ürünün gönderilmemesi, farklı bir ürünün teslim edilmesi, iade taleplerinin karşılıksız kalması ya da kredi kartı bilgilerinin farklı amaçlarla kullanılması gibi çok sayıda olumsuzlukla karşılaşılması kaçınılmaz bir durum haline gelecektir.

Kadınlar İçin Güvenilir 5 Ayakkabı Sitesi

Günümüzde internet alışverişi, özellikle çalışma hayatının yoğunlaşması ve sağladığı konforlu deneyim sayesinde hızlı bir tırmanışa geçmiştir. Bu durum sonucunda online satış yapan platformlar çoğalmış ve kullanıcılarda hizmet kalitesi konusunda bazı güven sorunlarına neden olmuştur. Son dönemlerde kadınlar için güvenilir ayakkabı satışı sağlayarak öne çıkmayı başaran 5 web sitesini ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Trendyol: 2010 senesinden beri birçok satıcının tek platform üzerinden satış yapmasını sağlayan firma, güvenilir alışveriş seçenekleri ile başarısını defalarca kanıtlamıştır. Her gün milyonlarca insan tarafından ziyaret edilen site, kadın ayakkabı modelleri konusunda da öne çıkmaktadır.
 • Morhipo: 2011 senesinde ve Boyner Holding tarafından kurulan site, uzun senelerdir sunduğu hizmet kalitesi ile milyonlarca üyeye sahiptir. Çanta, kozmetik, spor ve outdoor ürünlerinin yanı sıra kadın ayakkabı seçenekleri ile de büyük bir beğeni toplamaktadır. Aynı zamanda güvenilir alışveriş ve ödeme hizmetleri sağladığı için en beğenilen platformlar arasında yer almaktadır.
 • Moriplik: 2015 senesinden bu yana kadın sneakers ve bot modelleri ile hizmet sunan Moriplik ailesi, uygun fiyatlarının yanı sıra ürün kalitesi ile yüz binlerce memnun müşteri edinmeyi başarmış firmalar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda güvenli alışveriş, hızlı kargo ve kolay değişim gibi memnuniyet odaklı ilkelerini de istikrarlı şekilde korumayı sürdürmektedir. 2015 senesinden beri sektörde kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetinin adresi olmayı başaran Moriplik, KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) dahilinde tüm müşteri bilgilerini güvenilir şekilde saklamaktadır. Aynı zamanda kapıda ödeme imkanı da sunan firma, memnun müşteri sayısını her geçen gün artırmaya devam etmektedir.
 • Ayakkabıonline: 2014 senesinden beri online alışveriş imkanı sunan firma, sektörde 1968 senesinden beri hizmet vermektedir. Aynı zamanda ürünlerini yalnızca kendi web sitesi üzerinden değil; diğer alışveriş platformları üzerinden de satışa sunmaktadır. Güvenilir ödeme seçenekleri sunan firma, değişim imkanları da sunmaktadır.
 • Marka Siteleri: Büyük markaların kendilerine ait olan tüm web sitelerini kapsamaktadır. Ancak günümüzde birçok kişi, bu ürünleri doğrudan mağazalara giderek satın almayı tercih etmektedir. Ancak çok sayıda şubesi bulunan bu kurumsal firmalar da güvenilir ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Güvenilir internet alışverişi yapmak isteyen kişiler, özellikle bilindik ve müşteri yorumları bulunan siteleri tercih etmelidir. Aksi halde beklenmeyen üzücü sonuçlarla karşılaşılması mümkün olacaktır. Ancak marka güvenilirliği hakkında araştırma yaparken birden fazla platformun kullanılması da dikkat edilmesi gereken önemli noktalar arasında yer almaktadır.

İnternet Alışverişinde Site Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde ticari faaliyetlerin büyük bir kısmını oluşturan internet alışverişleri, her geçen gün daha fazla sektörün katılımı ile zenginleşmeye devam etmektedir. Bu durum ise daha fazla işletme ve kişinin e-ticaret dünyasına giriş yapmasını sağlamaktadır. Ancak bu hızlı artıştan yararlanarak haksız kazanç sağlamayı hedefleyen kişilere de sıkça rastlanmaktadır. Bu nedenle kişiler, alışveriş yaparken site güvenilirliği konusunda bazı endişeler yaşamaktadır. İnternet alışverişinde site güvenilirliğini kanıtlayan unsurları ise kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Kredi kartı bilgilerinin şifrelenmesini ve güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayan SSL sertifikasının bulunması,
 • Bankada kayıtlı olan müşteri telefonuna doğrulama kodu gönderilmesini sağlayan 3D Secure hizmetinin sağlanması,
 • Web sitesine giriş yaparken kullanılan arama motoru tarafından güvenli bağlantı olduğunun doğrulanması,
 • Mesafeli satış ve ön bilgilendirme formlarının okunması,
 • Değişim ve iade koşullarının incelenmesi,
 • Birden fazla kaynaktan ve farklı tarih aralıklarından olacak şekilde müşteri yorumlarının okunması,
 • Web sitelerinde yer alan iletişim bilgilerine ulaşım sağlayarak muhatap olup olmadığının doğrulanmasıdır.

Güvenli alışveriş hizmetleri sayesinde kullanıcılar, yaşadıkları mağduriyetler karşısında iade ya da değişim imkanlarından yararlanabilmelidir. Aynı zamanda ödeme için paylaşılan kişisel bilgilerin güvenilir bir şekilde muhafaza edilmesi de oldukça önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu