Bebek

Gebelikte Görülen Cilt Sorunları

Gebelik dönemine geçiş ile birlikte anne adayları hormonsal olarak değişikliklere maruz kalır ve bu değişikliklerden dolayı vücutları değişir. Gebelikte Görülen Cilt Sorunları;Bebeğin anne karnında büyümesiyle birlikte aynı zamanda anne fiziksel olarak değişime girer. Bu değişim gerek karın şişmesi gerek ise hamilelik lekeleri olarak bir çok çeşitte görülür. Hamilelikte kadınların en korktukları sorunlarından biri cilt değişiklikleridir.

Gebelikte Görülen Cilt Sorunları

Gebelikte Görülen Cilt Sorunları: Hamilelik döneminde gebe olan kadının cildinde değişiklikler görebilmeniz mümkündür. Gebelik boyunca hamile kadınların yemek yemeleri şarttır. Özellikle iki can taşıdıkları için bu hem kendi çocukları aynı zamanda kendileri için bol bol besin tüketmelidirler. Bu sebeple alınan kilolar cildin sarkmasına neden olur. Hamilelik süreci bittiği zaman ise kadınlar hareketlilikle zayıflamaya başlarlar. Tabi bu zayıflama sonucunda ağır ağır cilt çatlakları, cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri meydana gelir. Özellikle kadınların yüz bakımını ihmal ettikleri için yüzde sivilceler dahi meydana gelmektedir.

Gebelikte de olsa kadınlar ciltlerine önem vermelidir. Fakat cilt bakımı dediğimiz zaman size kozmetik ürünlerinden bahsettiğimizi zannetmeyin. Sadece sabah ve akşam yüzünüzü yıkamanız size çok şey kazandıracaktır. Gebelikte Görülen Cilt Sorunları. Hamilelikte yüz daha çok kirlenir ve bu kirler yalnızca yıkama ile geçmez. Bu sebeple cilt bakımınızı muhakkak eksik etmemelisiniz. Fakat hamileyken kozmetik ürünlerini kullanmanızı öneri etmeyiz. Bu her ihtimal için geçerlidir.

Gebelikte Yaşanan Cilt Değişiklikleri

Ülkemizde ve dünyada kadınların bir bölümü gebelikte her hangi bir cilt problemi yaşamaz. Gebelikte Görülen Cilt Sorunları Fakat bazı hamile kadınların cildinde kuruluk ve çeşitli cilt çatlakları oluşur. Hatta bazı anne adaylarının ciltlerine baktığınız zaman vücutlarının çeşitli bölgelerinde cilt lekelerinin oluştuğunu görebilirsiniz. Bu cilt problemlerinin nedeni ise gebelikteki artan hormonlardır. Fakat gebelikte bu tür sorunlar yaşamamak için çeşitli önlemler alabilirsiniz. Bu önlemler genelde maske ve bitkisel çözümlerdir. Ayrıca profesyonel doktorlardan da yardım alınabilir. Cilt lekelerini lazer operasyonu ile ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat bunun için doğumun gerçekleşmesini beklemelisiniz.

Gebe olduktan yaklaşık 7-9 hafta sonra cildinizde sivilceler artar. Gebelikte Görülen Cilt Sorunları; Bunun sebebi hormonlardır. Sivilcelerin tedavisi için kesinlikle ilaç kullanmamalısınız. Çünkü ilaçlar ve çeşitli kozmetik ürünleri ters tepki gösterebilir. Bu sebeple muhakkak bu tür sivilce sorunlarınızda önce doktorunuza başvurun. Kadınların hamilelikte cildinde örümcek biçiminde damarlar belirlenebilir. Bu damarlar çoğunla boyunda görülür. Fakat bunun için tedavi olmanıza ihtiyaç yoktur. Çünkü hamilelik sonrasından kendi kendine ortadan kalkar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu