Bebek

Bebeklerin Konuşmasına Yardımcı Olacak Aktiviteler

Bebeklerin Konuşmasına Yardımcı Olacak Aktiviteler, Bebeğinizin henüz konuşamıyor olması normaldir. Fakat bu durumda sesinizin ritmini ve tonlamasını aktif olarak dinler. Henüz ne dediğinizi tam anlayamasa da beyni dil gelişimi kazanmak için kendisini geliştirme halindedir.

Bebeklerin Konuşmasına Yardımcı Olacak Aktiviteler

  • Gününüzü Anlatın: Günlük rutininizi ve gün içinde neler yaptığınızı bebeğinize anlatabilirsiniz. Bunun için en iyi vakit bez değiştirme olabilir!
  • Ona cevap verin: Bebeğiniz ses çıkartmaya başladıktan sonra gözlerine bakarak cevap verin. Bu durum bebeğinizi cesaretlendirecektir.
  • Kitap okuyun: Bebeğinize sade görsellerden oluşan kitaplar gösterin ve okuyun. Bebeğiniz yüzünüzü görebiliyorsa, okuduğunuz kitaba ilgi duyacaktır.
  • Ev turları yapın: Bebeğinizi kucağınıza aldığınızda yüzünü öne doğru bakarken evde gezin ve etrafta gördüklerinizi ona anlatın.

 

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde bebeğinizin konuşmasına yardımcı olabilir ve onu bu konuda destekleyebilirsiniz. Bebekler ile ilgili diğer yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz;

 

Bebekler Neden Annesini Emmek İstemez?

Uni Baby Hassas Dokunuş Islak Mendil Kullananlar adlı yazımıza gitmek için

Yenidoğan Bebek Nerede Yatırılır?

Basen eritme diyeti nasıl yapılır?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu