Anne

Basen Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Basen Eritme Diyeti Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt bulacaksınız. Basen Eritme Diyeti hakkında her şey burada! Daha hızlı basen eritmek istiyorsanız, aşağıda yer alan basen eritme listesine göz atabilirsiniz. Hızlı basen eritmek isteyen kişiler için hazırlanan bu liste, sağlıklı basen eritme olarak da bilinmektedir. Basen ve kalça bölgesinde yağ birikimi rahatsızlık verici olduğu bir görüntüye neden olur. Her kadın sıkı ve şekilli basenlere sahip olmak ister. Ancak yanlış beslenme ve hareketsiz yaşam biçimi bu alanda kilogram birikmesine neden olabilir. Basenlerdeki yağların eritilmesi için çeşitli diyet programlarına uyulmaktadır. Bazı besinlerin düzenli ilaçlanma tüketilmesi yağ yakımını hızlandırarak bölgesel yağlanmadan kurtulmaya yardım edebilir.

Basen eritme diyeti

1 – Yeşil çay basen eritirmi?
– Yeşil çay pek çok yararı olan bitkisel bir çaydır. Kan şekerini düzenleyen özelliklerinin beraberinde kanserden koruyan etkisi de vardır. Metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olarak yağ yakımını hızlandırır.

– Her gün düzenli ilaçlanma 3 bardak yeşil çay tüketilmesi basen ve kalça bölgesindeki yağların yakılmasına yardım edecektir.

2 – Kalçayı eriten yiyecekler: Yaban mersini
– Yaban mersini diyet programında muhakkak bulunması tavsiye edilen gıdalardan birisidir. Vücuttaki serbest radikallerin ve toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olurken hemde yağ yakımını hızlandırır.

– Yaban mersini tüketimi sindirim sistemi için de yararlıdır. Besinlerin çok daha iyi sindirilmesine yardımcı olan lif ve su içerir. Ayrıca genel sağlık için de yararlı olan manganez, protein, karbonhidrat içerir. Yağ metabolizması için önemli bir besindir. Yaban mersini yağ, kolesterol veya sodyum içermez.

– Her gün bir fincan yaban mersini tüketilmelidir. Yoğurt veya salatalara ilave edilerek tüketilebilir.

3 – Kalçayı eritme yolları: Keten tohumu
– Kalça bölgesindeki yağların yakılması için keten tohumu da tavsiye edilen besinler arasındadır. Keten tohumu daha sağlıklı yağ ve lif içeriği ile daha hızlı kilogram verilmesine yardımcı olur. Keten tohumu yüksek lif içeriğine sahiptir. Bu sebeple tokluk hissi yaratır ve açlığı önler. Ayrıca içerdiği omega 3 yağ asitleri ile daha sağlıklı yağların alınmasını sağlar.

– Her gün diyet programına 1 ila 2 yemek kaşığı keten tohumu tozu eklenmesi önerilir. Yemeklere veya salatalara tüketilebileceği gibi çay olarak demlenerek de tüketilebilir.

4 – Kalça yağlarını eritme: Badem
– Badem lif, protein ve tekli doymamış yağlar içerir. Bu içeriği ile daha sağlıklı ve besleyici gıdalar arasındadır. B vitamini ve çinko açısından da zengin olduğu için şeker gereksiniminin azalmasını sağlar.

– Öğün aralarında bir avuç badem tüketilmesi kilogram vermeyi kolaylaştırır. Bu sebeple abur cubur gibi atıştırmalıklar yerine badem gibi kuruyemişlerin tüketilmesi önerilir. Ancak günde 23 adeti aşkın tüketilmemelidir.

Basen Eritme Diyeti
Basen Eritme Diyeti

5 – Kalça yağları nasıl erir: Greyfurt
– Taze greyfurt yağ yakımını hızlandıran besinlerden birisidir. Özellikle bölgesel yağlanma söz konusu olduğunda tüketilmesi önerilir. Yağ yakıcı özelliklerinin beraberinde metabolizmayı da hızlandırır.

– İnsülin direncini artıran taze greyfurt vücutta yağ birikmesini engeller. Her gün düzenli ilaçlanma yarım greyfurt veya 1 bardak greyfurt suyu tüketilebilir.

6 – Kalça yağları için diyet: Yulaf ezmesi
– Yulaf ezmesi kahvaltı için daha sağlıklı besinlerden birisidir. Tokluk hissi yaratır ve iştahın bastırılmasına yardımcı olur. Yulaf ezmesi içerdiği beta glukan ile kandaki yağın anormal düzeylerinin azaltılmasına yardımcı olur. Çözünür lif açısından da zengindir. Açlık hissini azaltır.

– Her sabah kahvaltıda yulaf ezmesi tüketilebilir. Gün boyu yemek yeme isteğinin azaltılmasına yardım edecektir.

7 – Portakal
– Portakal C vitamini açısından en iyi kaynaklardan birisidir. C vitamininin beraberinde lif içeriği ile sindirim sistemini de geliştirir. Genel sağlık için yararı olduğu kadar kilogram verme sürecinde de etkilidir.

– Yapılan incelemelerde C vitamini açısından zengin besinlerin tüketilmesinin kilogram vermeye yardımcı olduğu ortaya çıkmıştır. Portakal bu içeriğinin beraberinde lif içerdiği için zayıflamaya yardımcı en ideal meyvelerden birisidir. Lifli gıdalar midede besinlerin emilimini artırırken hem de bağırsakların temizlenmesini sağlar.

– Portakal her gün düzenli ilaçlanma tüketilebilir. Portakal suyu da önerilir fakat hazır meyve suları yerine taze sıkma portakal suyu tüketilmelidir.

8 – Somon balığı
– Somon balığı da kalça bölgesindeki yağların yakılmasına yardımcı olan besinler arasındadır. Somon gibi yağlı balıklar omega 3 yağ asitleri içerir. Bu besin maddesi ise hızlı yağ yakılmasına yardımcı olur. Yağların enerjiye dönüştürülmesini teşvik eder.

– Yağlı balıklar hem de vücut için yararlı olan D vitamini de içerir.

– Haftada 2 veya 3 kez somon veya somon gibi yağlı balıklar tüketilebilir. Ancak kızartma yerine ızgara olarak hazırlanmalıdır. Bu şekilde balığın yağından daha fazla yağ alınmaz.

9 – Basen eriten meyveler: Avokado
– Avokado yağ oranı yüksek olmasına karşın, herhangi bir diyet programına eklendiğinde kilogram vermeye yardımcı olan bir besine dönüşür. Avokado tekli doymamış yağlar içerdiği için açlığı giderir ve tokluk hissi oluşturur.

– Avokado içerdiği l-karnitin ile yağ metabolizmasının daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Ayrıca lif içeriği yüksek olduğu için sindirim sistemini de geliştirir.

– Öğle yemeğinde yarım taze avokado tüketilebilir. Bu şekilde gün içinde oluşan açlık kontrol altına alınmış olur. Avokado suyu veya meyve olarak avokado ara öğünlerde iştahın kontrol altında tutulması için de tüketilebilir.

– Yapılan bilimsel çalışmalara göre avokado tüketimi kilogram yönetimine yardımcı olurken hemde kalp ve damar sağlığının da korunmasına yardımcı olur.

10 – Bitter çikolata
– Çikolata kalorisi ve şeker oranı yüksek olduğu için genelde diyet programlarına eklenmeyen besinler arasındadır. Ancak bitter çikolatanın zayıflamaya yardımcı etkileri vardır. Yüksek miktarda kakao içeren bitter çikolata yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olur. Metabolizmayı da hızlandırır.

– Bitter çikolata yağ ve karbonhidrat resorpsiyonu azaltılmasına yardımcı olurken tokluğu arttıran asitler içerir.

Basen Eritme Diyeti
Basen Eritme Diyeti

Basen Eritme Diyeti: Tüm bu besinlerin düzenli ilaçlanma tüketilmesi kilogram vermeye yardımcı olur. Ancak uygun bir diyet programı oluşturulması için bir diyetisyene başvurulması önerilir. Diyet boyunca sıvı tüketimine özen gösterilmelidir.. Her gün 3 litreye yakın su içilmesi yağ yakımını hızlandırır. Basen Eritme Diyeti Özellikle bölgesel yağlanma söz konusu olduğunda sıvı tüketimi bir hayli önemlidir. Suyun beraberinde bitkisel çaylar ile sebze ve meyve suları da beslenme düzenine eklenebilir. Yağ yakıcı fonksiyonları olan bitki çaylarının tercih edilmesi önerilir.

Basen Eritme Diyeti;Kilo verme sürecinde basen ve kalça bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yalnızca beslenme düzeninde değişiklik yapılması yeterli olmaz. Düzenli spor ve egzersiz de yapılmalıdır. Özellikle yürüyüş, bisiklet, koşu ve ip atlama gibi basen bölgesindeki kasları çalıştıran egzersizlerin yapılması yağların daha hızlı yakılmasını sağlar. Kas hacminin artış göstermesi ile yağ yakımı da hızlandır.

Basen ve kalça bölgesindeki yağlardan kurtulmak için beslenme düzeni değişiklikleri ve spor aktiviteleri bir arada yapılmalıdır. Ayrıca stres seviyelerinin de dengelenmesi gerekir. Bu sebeple yoga ve meditasyon ve nefes egzersizleri gibi stres azaltıcı teknikler uygulanabilir. Basen Eritme Diyeti Basen bölgesinde çok yoğun yağlanma söz konusu ise kilogram verildikten sonra cildin toparlanması için estetik müdahaleler gerekebilir. Basen Eritme Diyeti Kilo verme sürecinde veya sonrasında bir estetik cerraha da başvurulabilir. Fazla yağ birikimi söz konusu olduğunda estetik çözümlere ihtiyaç duyulabilir.

Bölgesel basen eritme listesi ve hızlı basen eritmek için yukarıda yer alan maddeleri dikkate almanız durumunda siz de basenlerinizden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Basen eritme yöntemleri oldukça kolaydır fakat bir o kadar da azim gerektirir.

KAYNAK: https://fitnessdergisi.com/en-etkili-10-basen-eritme-yontemi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu