Bebek

AR Mama Kullananlar ve Önerileri

AR Mama Kullananlar ve Önerileri başlıklı yazımızda AR Mama Nedir ve AR Mama hakkında bilinmesi gereken her şeyi sizler için derleyeceğiz. AR Mama Kullananlar; Bilindiği üzere anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda ek takviye olarak bebek maması kullanılmaktadır. Bebek mamaları bebeğin karnının tam olarak doymasını sağlayan ek gıdadır diyebiliriz. Bu makalemizde ise AR mama hakkında araştırılan tüm sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

AR Mama Nedir?

AR Mama, mide problemi yaşayan (kusma ve midenin ağıza gelmesi) bebekler için özel olarak üretilen, AR Mama Kullananlar: tüketildiği zamanda içerisindeki bileşenler sayesinde bu durumu engelleyen mamadır. Daha açacak olursak, örneğin Aptamil AR mama içerisinde bulundurduğu keçi boynuzu lifi sayesinde, mideye ulaşan ek gıdanın daha yoğun bir hale gelmesini ve midenin yükselip ağıza gelmesi veya kusma gibi durumları en aza indiren bir mamadır. Kısaca AR Mama; bebeklerin kusma, midenin ağıza gelmesi, mide yanması ve reflü gibi problemlerinde etkilidir. AR mama açılımı ise: Anti Reflü mamadır.

ar mama kullananlar

ar mama kullananlar genellikle mide problemi yaşayan ebeveynlerdir. Ar mama kullanmak için geniş ağızlı biberon tercihinde bulunmanız gerekmektedir. Ar mama kullananlar, bebeklerinin düzenli beslenme alışkanlığı kazanması ve doğru bir şekilde, mevcut rahatsızlığından en az etkilenmesi için tercih edilmektedir. Ar mama kullananlar, sıradan biberon mamaları ve kaşık mamalarından farklı bileşenlere sahip olduğu için her bebek için kullanılmayacağını da bilirler.

ar mama ile normal mama karıştırılır mi

ar mama ile normal mama karşılaştırılır mı? sorusu oldukça sorulmaktadır. Bu sorunun yanıtını şöyle verebiliriz. Ar mama ile normal mama karıştırmada herhangi bir sakınca yoktur. AR mama tadı diğer mamalara göre biraz daha negatif puan almaktadır. Bunun sebebi ise içerisinde bulunan özel bileşenlerden kaynaklıdır. Bu yüzden AR mama ile normal mama karıştırarak bebeğinize verebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken şudur ki; Örneğin aptamil ar mama ile aptamil biberon mamasını karıştırabilirsiniz. Aynı markanın ar maması ile aynı markanın biberon veya kaşık mamasını karıştırmanız bebeğinizin bağışıklığı ve sağlığı için daha iyi olacaktır. Çünkü temelde aynı marka mamalar hemen hemen aynı bileşenleri içermektedir. Bu yüzden ar mama ile biberon mamasının aynı marka olması gerekmektedir.

ar mama kilo aldırır mı

ar mama kilo aldırır mı diye de sıklıkla soru gelmektedir. Ar mama, sıradan kaşık mama ve biberon maması gibi besleyici ve doyurucu bir içeriğe sahiptir. Tek farkı, mideyi rahatlatan ek bileşenlere sahip olmasıdır. Bu yüzden ar mama kullanmak bebeğinizin kilo almasına ve beslenmesi sürecine uygundur. ar mama biberon maması olarak kullanıldığı için bebeğinizin kilo alması doğal olarak muhtemeldir.

ar mama kaç aya kadar verilir

ar mama kaç ay kullanılır? dediğinizi duyar gibiyim. Ar mama kullanımı bebeğin doğumdan itibaren başlayıp 6. aya kadar kullanımı için genellikle uygundur. Çünkü katı gıdaya geçiş ile birlikte bebeklerde çoğunlukla ar mama kullanımına ihtiyaç duyulmaz. Yine de bu durum bebekten bebeğe farklılık gösterdiği için ar mama kullananlar, doktor kontrolünde kullanmaya başlamalı ve bırakmalıdır. Bebeğinizin sağlığı için ar mama kullanımını kendiniz değil, doktorunuzun belirlediği ölçüde kullanmalısınız.

AR Mama Önerileri

ar mama markaları ve önerileri sizler için hazırlandı. Siz de aşağıdan kendi doktorunuzun önerdiği ar mama tercihini yapabilir ve inceleyebilirsiniz.

1-Bebelac Gold Ar Bebek Maması 300 gr

AR Mama Kullananlar
Bebelac Gold Ar Bebek Maması 300 gr

İçeriği:

  • Keçiboynuzu lifi
  • LCP
  • Nükleotid

Bebelac Gold AR mama, reflü sorunu yaşayan bebeklerin kusmasını engellemek için özel olarak üretilmiş koyu bir kıvama sahip bebek mamasıdır. Bebelac gold ar mama en ucuz fiyatı 2021 yılında 50-70 TL arasındadır. Bebelac AR mama, yenidoğandan itibaren kullanılabilir.

2- Evolvia Ar Devam Sütü

AR Mama Kullananlar
Evolvia Ar Devam Sütü

Evolvia AR mama, reflü, mide yanması ve mide problemleri bulunan bebekler için özel bileşenlere sahip bir bebek mamasıdır. Evolvia ar mama yenidoğandan itibaren kullanılmaktadır. İçerisinde anne sütü bileşenleri gibi özel bileşenler de içermektedir. Evolvia AR mama 2021 en ucuz fiyatı 90-120 TL arasında satılmaktadır.

3- Aptamil AR mama

AR Mama Kullananlar
Aptamil AR mama

En çok tercih edilen ar mama, aptamil ar mamadır. Doğumdan itibaren 6. aya kadar tek mama olarak kullanılabilen aptamil ar mama, reflü ve mide rahatsızlığı yaşayan bebekler için özel olarak üretilmiştir. Aptamil ar en ucuz fiyatı 2021 yılında ise 110-140 TL arasında satılmaktadır.

İçeriği:

  • Keçiboynuzu lifi
  • Alfa linoleik asit
  • Nükleotid
  • Turin

ar mama biberonu

ar mama biberonu, standart biberonlar gibi olmamalıdır. AR mama, daha geniş ağızlı bir biberon ile kullanılır. Bunun sebebi ise mamanın daha koyu ve yoğun bir kıvama sahip olmasıdır. Bu yüzden ince ve dar biberon ucu yerine daha geniş ağızlı biberon başlığı tercih edilmelidir.

AR Mama Kullananlar: Ar mama satın almak için buraya tıklayabilir ve ürünleri inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu